MENU
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ

На допомогу нам прийдуть традиції наших мудрих предків, які багато століть назад створили особливу символічну "класифікацію", де кожній річниці весілля відповідає свій символ-дарунок.

Отже, що ж подарувати на річницю весілля свої друзям, родичам, дітям, колегам по роботі? Давайте розберемося!
Відлік починається, з дня одруження. Цей день називають "зеленим" весіллям. Символ - вінок мирта. Дуже символічно подарувати молодим молоденьке деревце в горщику - воно так само, як і молода сім'я, розвиватиметься, міцнітиме і зростатиме.

 

1 рік.

Перша річниця з дня весілля називають ситцевою, марлевою або ватяною, бо ситець швидко зношується і рветься. Подружжя дарували один одному ситцеві хусточки, а гості підносять в дарунок на першу річницю будь-які трикотажні вироби з ситцю, бавовни або шовку. Дехто вважає, що найкращим дарунком на ситцеве весілля стане годинник.

2 роки.

Паперове весілля святкується на 2 рік шлюбу. Як дарунок, на таку річницю весілля, підійдуть книги, блокноти, фотоальбоми, гроші, загалом, все, що зроблене з паперу, а також меблі, білі скатерті, тощо.

3 роки.

Третя річниця - шкіряне весілля. За три роки стосунки стали міцними, як шкіра. Подарувати можна все, що зроблене з шкіри, наприклад: шкіряні гаманці, портмоне, ремені, брелки для ключів, сумки а також вироби з кришталя і декоративного скла.

4 роки.

Льняне весілля святкується на 4 рік шлюбу. До цього часу відношення міціють і потихеньку копиться достаток в будинку. Придане нареченої вже порядком зносилося, тому гості до річниці весілля підносять щасливому подружжю льняні рушники, простирадла, скатерті, одяг, а також предмети, потрібні в господарстві (побутова техніка, посуд і інш.).

5 років.  Дерев'яне весілля - вже серйозний ювілей, подружжя вже 5 років живе в щасливому шлюбі. Дерево - міцний матеріал, до того ж приносить з собою затишок і спокій. Підійдуть, як дарунок до такої річниці весілля, дерев'яні предмети інтер'єру: свічники, скульптура, меблі, маленькі столики, шкатулки, а також столове срібло .

6 років.

Після 6 років подружжя святкує чавунне весілля. Можна дарувати чавунний посуд (якщо знайдете) або литво. Латиші називають це весілля горобиновим. Горобиновий кетяг вважається символом родинного вогнища, зберігає кохання, береже від хвороб і приносить в сім'ю сина. Можна прикрасити будинок вітками горобини або посадити горобину під віконцем спальні.

7 років.

Мідне весілля (шерстяне) святкується на 7 рік шлюбу. Мідь - коштовний, красивий і досить міцний матеріал. Раніше обмінювалися мідними монетами як запорукою майбутнього щастя, зараз же більше личить обряд обміну мідними кільцями, які зберігаються і носяться разом із золотими. З часом до них додадуться срібні кільця - дарунок до срібної річниці весілля, а потім і золоті (на золоте весілля). Як дарунки на цю річницю підійдуть вироби з шерсті, кованої міді або латуні, мідна біжутерія, мідні свічники, скульптура і ін. Деякі мінерали називаються мідними, оскільки в їх складі присутня мідь, інколи в чималих кількостях. Один з найвідоміших подібних мінералів - малахіт. Отже прекрасним дарунком стануть вироби з малахіту: ювелірні прикраси, шкатулки, вази, чаші, попільнички, свічники і інш.

8 років.

Через 8 років після одруження святкують бляшане весілля. Виблискуюча жесть - символ оновлення стосунків. Хорошим дарунком на 8 річницю весілля стане кухонне начиння з жесті (дека, форми для випічки, підноси), виробу з бронзи і кераміки, електроприлади.

9 років.  <!---->Фаянсове або керамічне весілля припадає на початок 9 року шлюбу. Як керамічний посуд зачаровує своєю красою і витонченістю, так і сім'я з кожним роком стає більш міцною і дружною, наповнюючи свою родинну чашу достатком. До річниці весілля прийнято дарувати посуд, вази і предмети з фаянсу, фарфору, кришталя або скла. Також доречні і декоративні вироби з шкіри, шкіряні аксесуари.

10 років.

Десятиліття спільного життя прийнято називати рожевим (олов'яним або янтарним) весіллям. Чоловік дарував дружині букет яскраво-червоних троянд - символ кохання і вірності. В гості запрошують всіх тих, хто був на весіллі. Накривається великий стіл, звучить музика, гості танцюють. Кожен гість приносить з собою яскраво-червону троянду, яку він тримає в руці під час танцю. Потім всі принесені троянди урочисто вручаються подружжю. Дарунки на десятирічну річницю весілля можуть бути найрізноманітніші: вироби з олова або алюмінію, прикраси з янтару, великі красиві букети троянд і тому подібне

11 років.

Сталеве весілля проголошується на 11 році спільного життя. Як дарунок на сталеву річницю підійде кухонне начиння з неіржавіючої сталі, а також ювелірні вироби.

12 років.

Нікелеве або фарфорове весілля - 12 років шлюбу. Прийнято дарувати красивий фарфоровий посуд, столові прилади.

13 років.

Мереживне або шерстяне весілля святкується на 13 рік шлюбу. Аби стосунки подружжя були теплими, як шерсть, і прекрасними, як мереживо, можна подарувати на 13-річну річницю весілля все, що асоціюється у вас з теплом: свічники, каміни, лампи, в'язані речі, килими і інш.

14 років.  Через 14 років після одруження святкується агатове весілля. Як дарунки на таку річницю весілля підійдуть агатові прикраси, статуетки із слонової кісті, вишукані предмети прикраси інтер'єру.

15 років.

На 15 рік шлюбу наголошується кришталеве (скляне) весілля. Ця річниця - уособлення чистоти і ясності родинних стосунків, взаємної пошани і щастя подружжя. Цього дня прийнято дарувати сувеніри із скла або кришталь у будь-якому вигляді (посуд, вази, прикраси, люстри і так далі).

18 років.

Бірюзове весілля проголошується на 18 рік шлюбу. Бірюзу вважають каменем щастя, навіть його назва походить від персидського слова "фируза", що означає "звитяжна, така, що приносить щастя". Наші предки вірили, що бірюза приносить щастя в коханні і примиряє подружжя, оскільки утворилася з кісток померлих від кохання людей. Колечком з бірюзою за традицією обмінювалися в день заручення, прикраси з бірюзою дарили як символ незмінного і вірного кохання. Як дарунок на 18-річну річницю весілля підійдуть будь-які вироби з бірюзи: прикраси, кубки, предмети інтер'єру з обробкою з бірюзи і інш.

20 років.

Двадцятирічний ювілей сім'ї називають фарфоровим весіллям. Знаменує собою новий етап в житті подружжя, коли діти вже подорослішали, і подружжя знову може приділяти більше уваги один одному. Був поширений такий звичай: подружжя викидало старий посуд, а кожен гість приносив в дар на річницю весілля або новий сервіз, або нову чайну пару. На стіл слалася нова скатерть і ставився новий посуд. Не кожен родинний ювілей має свою символічну назву. Особлива увага приділяється крупним датам.

25 років.

Срібне весілля доводиться на 25 років шлюбу. По такому випадку зазвичай скликається вся рідня. Подружжя обмінюється срібними кільцями, які носять разом із золотими обручальними. Сам факт святкування срібного весілля підтверджує, що родинний союз благородний і стійкий до життєвих випробувань як срібло. Відвіку прийнято дарувати подружжю на 25-річну річницю весілля срібло і посріблені предмети.

30 років.  Перлове весілля святкується через 30 років після одруження. Дарували натуральні перламутрові перли, що не блякнуть від часу, як і відношення подружжя. Цього дня наші прадіди підносили улюбленим дружинам намисто з тридцятьма перлинами - по кількості прожитих разом років. Вважається, що перли залучають гроші. А в Індії жінки носять перли як оберіг щасливого шлюбу. У різні часи і в різних частинах світу люди вірили, що перли подовжують життя, сприяють достатку, відлякують демонів, зберігають здоров'я і хоробрість і наділяють фізичною силою. Дарувати на 30-річну річницю весілля прийнято все, що зроблене з перлів: прикраси, предмети прикраси інтер'єру з обробкою з перлин і інш.

34 роки

Янтарне весілля - 34 рік шлюбу. Янтар повинен пролежати декілька століть, аби стати таким прекрасним, яким ми його звиклися бачити, і отримати цілющі властивості. Як природний біостимулятор він володіє унікальними властивостями по відновленню біополя людини. З давніх часів з янтару робилися талісмани, що приносять благополуччя, охороняють від хвороб і злих духів. Як дарунок на річницю весілля можна подарувати янтарні браслети, запонки і інші прикраси з янтару, сувеніри, статуетки і вази з янтарною обробкою.

35 років

Коралове (нефритове або полотняне) весілля святкується на початку 35 року шлюбу. Червоні корали символізують здоров'я і довге щасливе подружнє життя. Наші предки вважали, що носіння коралового намиста сприяє вагітності і пологам. На цю річницю весілля прийнято дарувати вироби з коралів, а також скатерті, покривала, рушники і інші вироби з полотна і льону.

40 років  Рубінове весілля відзначають після 40 років після одруження. Рубін - камінь кохання і вогню, він допомагає зберегти щастя і кохання. На цю річницю чоловік дарував дружині кільця з рубіном або ж вставляв рубін в обручальне кільце. Прийнято дарувати прикраси з рубінів і гранатів.

45 років

Через 45 років - сапфірове весілля. Сапфір символізує вірність і доброту - якості, що безумовно допомагають подружжю жити в мирі і злагоді. Як дарунок на таку річницю підійдуть вироби з сапфірів або турмаліну.

50 років

Золоте весілля святкується в п'ятдесяту річницю. Діти дарували батькам нові золоті обручки, а ті, у свою чергу, передають по спадку своїм дітям або онукам старі обручки. Гості можуть подарувати подружжю на 50-річну річницю їх весілля різні вироби із золота, позолочені прикраси і ефектні предмети прикраси інтер'єру.

55 років <!---->Смарагдове весілля - 55 років шлюбу. Союз двох близьких людей так само прекрасний, як смарагд. Прийнято дарувати всілякі вироби з обробкою із смарагдів або бірюзу.

60 років

60-ту річницю весілля наші предки охрестили діамантовим весіллям. Стосунки між подружжям такі ж міцні і сяючі, як діамант. Не біда, якщо ви не можете дозволити собі подарувати подружжю на 60-річну річницю діамантові прикраси - подаруєте їм своє кохання, увагу і турботу.

65 років

65-річний ювілей сім'ї називають залізним весіллям. Залізо - символ міцності і довговічності. Дарунки на таку річницю можна вибрати на свій смак.

67 років

67 років шлюбу називають кам'яним весіллям. Камінь - символ грунтовності і непорушності. Дотримуватися символу річниці у виборі дарунку не обов'язково.

70 років

70-річний ювілей сім'ї - благодатне або платинове весілля. Найкращий дарунок на 70-річну річницю весілля - ваше кохання і увага, а також те, що може зробити зручним і комфортним життя щасливих довгожителів.

75 років

75-річну річницю шлюбу називають коронним весіллям. Ваше кохання і турбота - кращий дарунок подружжю.

100 років  100-річний ювілей сім'ї - червоне весілля. На жаль, досить рідке явище. Назву для такої річниці придумали зовсім недавно подружжя-довгожителі Агаєви з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабєїм. Вони прожили разом ціле століття. Дай бог і вам дожити до червоного весілля в доброму здоров'ї!

Звичайно, абсолютно не обов'язково строго дотримувати всі традиції і дарувати на кожну річницю весілля лише те, що прийняте. Просто ця маленька підказочка здатна виручити нас тоді, коли, здавалося б, ну нічого цікавого не приходить в голову.

Школа • Любов • Відносини • Секс • Тіло • Здоров'я • Життя


Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом