MENU
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ

Хворобливі відчуття під час статевого акту - проблема, з якою стикаються як початківці статеве життя дівчини, так і досвідчені жінки. Не завжди вони здогадуються звернутися з цією скаргою до лікаря - перші вважають, що на початку це норма (але скільки може тривати початок?), Другі аналізують, що з минулим партнером такого не було, значить справа в чоловіку або в "несумісності" - і але внаслідок переживають свої відчуття в буквальному сенсі всередині себе, не отримуючи допомоги. Через деякий час організм звикає до болю як до даності і починає чекати її заздалегідь - закріплюється умовний рефлекс - жінка починає боятися і уникати близькості або відчувати біль навіть тоді, коли причина усунена, і лікарі їй кажуть - "нічого боліти не повинно" - але вона -то пам'ятає, що в цій ситуації хворіла - і організм видає очікуване відчуття з архівів пам'яті. Тому затягувати, терпіти, геройствовать з болем не треба, цей "сторожовий пес здоров'я", повинен змусити Вас одразу звернутися до лікаря і з'ясувати причину.

Причини болючості при статевому акті (у хронологічному порядку протягом життя жінки):

1. Дефлорація. Головна причина - страх. Він змушує стискуватися всі м'язи тіла, а особливо - м'язи піхви. Бувають випадки, коли невинна пліва товста і багато забезпечується нервовими закінченнями, але частіше за все вона еластична і розтяжність, при першій близькості не рветься, а розтягується, і різкого болю не заподіює (тому відсутність кровотечі при дефлорації - скоріше норма, ніж патологія). Так що основні больові відчуття виникають від страху. Подолати його можете тільки Ви самі, якщо будете знати, що з Вами відбувається, довіряти своєму першому чоловіку, твердо знати, що Ви надійно захищені від небажаної вагітності та інфекцій. Оберігатися в перший раз потрібно презервативом - чужі мікроби, нормальні для одного організму (чоловіки), потрапляючи в новий організм (жіночий), викликають в ньому запальну реакцію - запалення піхви (кольпіти) і сечового міхура (цистит) - найчастіше ускладнення дефлорації. Розслабитися і допомогти запобігти спазм допоможе тепла звична спокійна обстановка, тепла пінна ванна, келих вина розслабляючого / шампанського, довіру партнеру (страх часто викликаний не тільки невідомістю, але і боязню здатися Йому не такий, як йому б хотілося), достатні попередні ласки і отримання дівчиною задоволення до початку самого статевого акту. Але головні ліки від страху, що сковує м'язи і болять, - любов. У жінок, що позбулися незайманості по любові, а не з цікавості або тому, що вік / партнер / ситуація підійшли, все відбувається у відповідних умовах, без поспіху, зайвої нервозності, ніжно і малоболезненно.

2. Вагінізм. Якщо близькість (перша в житті або перша з конкретним партнером або було згвалтування) пройшла невдало, страх перед нею може закріпитися в підсвідомості і викликати спазм м'язів заздалегідь, роблячи неможливим статевий акт. Біль виникає не від проникнення статевого члена, а від стиснення власних м'язів (ця ж біль виникає іноді під час гінекологічного огляду - страх перед ситуацією змушує стискуватися м'язи так, що ламаються сучасні пластмасові гінекологічні дзеркала:). При довірі жінки до гінеколога і розслабленні все відбувається безболісно. Механізм один - біль виникає не від чужорідного в даному випадку тіла, а від спазму власних м'язів - тобто і лікувати в цьому випадку треба себе, змінювати своє ставлення до питання, знаходити партнерів, довіра до яких дозволить Вам розслабитися. Вагінізм, з яким сама жінка впоратися не може, вимагає лікування у психотерапевта і сексопатолога.

3. Непорушеного дівочої пліви. Близькість вже давно не перша, а болить - як в перший раз. Правда, в процесі проходить, але на початку - весь час неприємно. Як правило, незайманий пліва на початку не рветься, а тільки розтягується або ледь-ледь надривається, але залишається. Іноді цноту в анатомічному сенсі порушується вперше тільки в процесі пологів. А до того деякий дискомфорт "у вході" на початку статевого акту залишається. При розумінні ситуації, достатній кількості мастила і ніжному зверненні партнера ця проблема легко вирішується.

4. Запалення. Якщо неприємні відчуття (біль, печіння, свербіж, тертя, відчуття сухості) виникають в піхву в процесі статевого акту або відразу після, причиною скоріше за все є запальний процес. Треба йти до лікаря та проходити обстеження на інфекції. Статеве життя на цей час потрібно обмежити і вести тільки під захистом презерватива. Лікуватися від того, що знайдуть, потрібно буде обов'язково удвох одночасно одними і тими ж препаратами, захищаючись під час лікування презервативом, - незалежно від результатів аналізу чоловіки. Звичайні аналізи у чоловіків рідко виявляють інфкцію, основне вогнище якої знаходиться в передміхуровій залозі, тому потрібно або робити бакпосев після провокації і масажу простати, або не обстежити нічого, а просто пролікуватися обом, виходячи з правила, що мікроби у партнерів завжди однакові. Запалення не обов'язково викликається збудниками захворювань, що передаються статевим шляхом, тобто не треба при підозрах на запалення відразу звинувачувати партнера у зраді: найчастіше запалення викликається звичайної флорою людського організму: грибками, кишковою паличкою, стафілококом і іншими нормлаьнимі мікрооганізмамі. Просто при попаданні в "чужу" середовище (в жіночі статеві шляхи з чоловічих або з шкіри, з кишечнику, ротової порожнини і т.д.) і недостатньому рівні захисту ("знижений імунітет", менструація, вагітність) вони починають розмножуватися і викликати запалення . Їх потрібно просто грамотно пролікувати, а не шукати винного.

5. Спайки. Результат перенесеного раніше запалення придатків або кишечника. Якщо у Вас коли-небудь бували періодичні ниючі болі внизу живота під час переохолодження або епізоди затримки або послаблення стільця або захворювання кишечника в дитинстві - означає у Вас має право бути спайковий процес в малому тазу. Якщо у Вас ніколи не було подібних скарг, він теж має право бути, тому що запалення могло пройти безсимптомно. Спайки є у більшості дорослих жінок, багатьох вони не турбують і не завдають шкоди. У деяких вони болять при натягу - при огляді на гінекологічному кріслі і під час близькості - при цьому біль, на відміну від перерахованих вище випадків, - у глибині живота і залежить від пози і "агресивність" акта. У більшості випадків підбір зручних поз рятує, якщо ж біль зберігається постійно і непокоїть поза статевого життя - потрібно лікувати хронічний запальний процес - у тому числі за допомогою фізіотерапії.

6. Травми, розриви, шви після пологів і операцій. Вирішення питання може бути хірургічним чи ні: використання любрикантів, розробка м'язів тазового дна, підбір поз і темпу.

7. Ендометріоз. Цей діагноз часто ставлять жінки самі собі на підставі мажучі виділень до або після менструацій. Проте головний симптом ендометріозу - це біль, що з'являється або посилюється перед менструацією і проходить разом з нею. Якщо ці виділення безболісні - це не ендометріоз. Якщо вони болючі + є біль при статевому житті і при дефекації напередодні місячних - це можуть бути ознаки ендометріозу. Біль під час близькості при цьому теж відчувається усередині і достатньо сильна, роблячи статеве життя неможливим або болісної в цей час циклу.

8. Венозний застій. Нерегулярна статеве життя, недостатнє задоволення, помірність, невдоволення стосунками - в результаті кров приливає до органів, а належного відтоку немає. Спочатку це - відчуття важкості, незадоволеність, тягне біль після статевого акту без достатньої розрядки. З часом єдині ліки - регулярне статеве життя з задоволенням стає не порятунком, а навпаки - загострює чинником: набряклі стінки піхви болять від самого статевого акту, виникає гострий біль при близькості. Цей стан не просто неприємно - воно ще й небезпечно: це сприяючих чинників розвитку багатьох гінекологічних захворювань: міоми матки, ендометріозу, мастопатії, дисфункції яєчників і ін Намагайтеся не доводити намічену незадоволеність до анатомічних змін: навчіться доставляти собі задоволення і навчіть цього партнера: цим Ви доставите радість і собі і йому, зберігши здоровий організм і здорові стосунки в родині. Основне лікування у лікаря - фізіотерапія та гінекологічний масаж - по суті, сурогат статевого акту - так що від венозного застою приємніше вилікувати себе вдома за допомогою улюбленого чоловіка та іграшок з секс-шопу. До такої пріxіне болю зокрема схильні жінки з варикозним розширенням вен ніг.

9. Невралгія тазових нервів. Біль по стінках тазу, що підсилюється при дотику (статевий акт, огляд на кріслі, УЗД вагінальним датчиком), часто гостра, що стріляє, віддає в ногу. Невралгія буває в будь-якому місці: лицьова, міжреберна-буває тазова невралгія: нерв може запалитися від переохолодження, від присутньої інфекції, від стресу. Лікується так само, як інша невралгія: перцевий пластир, зігріваючі мазі, фізіопроцедури.

10. Недостатнє виділення змазки. Може бути наслідком психологічного стану (небажання близькості, підсвідоме неприйняття партнера - іноді жінка не віддає собі в цьому звіт свідомий, і тоді організм їй натякає таким способом; боязнь завагітніти), видалення бартолініевой залози, що виділяє мастило (її запалення - бартолініт , перенесене раніше) або гормональних порушень (післяродовий період, прийом гормональних контрацептивів, менопауза). При гормональних порушеннях, які потребують корекції, допомагає прийом препаратів жіночих статевих гормонів, якщо вони не протипоказані. В інших випадках, в процесі розбірок зі своїм Я потрібно користуватися штучними зволожувачами (любриканти) - спеціальними інтимними гелями, що продаються в аптеках і інтим-шопах.

Будьте здорові і нехай життя у всіх своїх проявах - в тому числі - і особливо - полова - приносить лише задоволення!

 

 

 

Не всім секс приносить задоволення. Деякі жінки починають відчувати біль під час сексу, хоча, здавалося б, ще недавно все було добре.

Страх постійного болю змушує жінку відмовлятися від сексу або займатися їм якомога рідше, а це веде до втрати сексуальності, нервових розладів, стресу та до порушення відносин з партнером. Звідки береться біль під час сексу?

Жіночий сайт sympaty розповідає сьогодні про основні причини болю. Ми дамо кілька порад щодо подолання болю при сексі, проте в будь-якому випадку настійно рекомендуємо не займатися самостійно діагностикою можливих порушень і звернутися до лікаря!

Причина болю при сексі: вагінізм

Що ти відчуваєш? Страх перед близькістю. Можливо, тобі неприємний сама людина, або у тебе був невдалий сексуальний досвід у минулому, можливо, навіть згвалтування, або боїшся завагітніти. Все це викликає спазм м'язів піхви і як наслідок – біль і неприємні відчуття.

Рішення: довіритися партнеру. Розповісти про свої страхи і переживання. Спробувати розслабитися. А якщо не виходить справитися з вагинизмом самостійно, звернися до сексопатолога.

Причина болю при сексі: сексуальна несумісність

Що
ти відчуваєш? У деяких позах, особливо при глибокому проникненні, ти відчуваєш гостру біль у піхві. Це можливо при колінно-ліктьовий позі, офіцерської (ноги жінки на плечах чоловіка) і деяких інших, і пояснюється тим, що глибина піхви значно менше, ніж довжина члена.

До того ж, не завжди член ковзає уздовж піхви, в деяких позах він ковзає під кутом, що також може доставляти неприємні відчуття. А якщо до того ж проникнення глибоке, а темп сексу швидкий, то жінка може відчувати навіть біль!

Рішення: підберіть разом з партнером оптимальні для вас пози і темп фрікций. Уникай поз, що доставляють біль. Попроси партнера входити в тебе неглибоко, а для більшої стимуляції члена обхопи його своєю рукою, створюючи як би продовження своєї піхви.

Причина болю при сексі: інфекція і запалення

Що ти відчуваєш: неприємні відчуття – біль, свербіж, печіння, сухість. Рясні виділення зеленувато-сірого кольору і сирнистий консистенції, іноді – з неприємним запахом. Це може бути молочниця, хламідіоз, мікоплазмоз, герпес та інші інфекції. Біль при сексі можуть також викликати різні запалення статевих органів – вульвіт, бартолініт, вагініт та інші.

Рішення: необхідно звернутися до лікаря для обстеження на інфекції та підтвердження запалення статевих органів. Лікування необхідно розпочати негайно, оскільки будь-яка задержка може призвести до вельми неприємних наслідків – як до інфікування плоду під час вагітності або безпліддя, так і до раку шийки матки.

Причина болю при сексі: недостатнє виділення змащення

Що ти відчуваєш: сухість у піхві при сексі, неприємні, хворобливі відчуття при терті пеніса. Це може бути викликано малою тривалістю прелюдії, гормональними порушеннями або запаленням бартолінієвої залози, що виділяє мастило.

Рішення: якщо хворобливі відчуття є наслідком короткої прелюдії, або ти не можеш налаштуватися на секс через стрес або інших відволікаючих думок, обговоримо це з партнером. Використовуйте лубриканти. У всіх інших випадках звернися до лікаря.

Причина болю при сексі: ендометріоз

Що ти відчуваєш: під час сексу гостра різкий біль внизу живота або всередині піхви. Іноді біль може з'являтися після статевого акту і напередодні місячних. Так проявляє себе ендометріоз – гінекологічне захворювання, при якому внутрішній шар стінки матки розростається за її межі в різних органах.

Рішення: оскільки ендометріоз супроводжується безпліддям, необхідно при перших же симптомах хворобливого сексу звернутися до гінеколога для здачі аналізів на предмет різних захворювань.

Причина болю при сексі: травми піхви

Що ти відчуваєш: біль у піхві під час проникнення члена і протягом статевого акту. Такий біль може бути викликана травмами піхви, розривами, спайками, швами після пологів або операцій.

Рішення: для загоєння травм потрібен час. А поки підбери зручні пози і темп сексу, користуйся лубрикантом, тренуй м'язи тазового дна (займайся Вумбілдинг). Якщо ж біль при сексі зберігається більше трьох місяців, слід звернутися до лікаря. Він призначить фізіотерапію або ж невелику операцію з видалення рубцевої тканини.

 

Майже половина жінок і чоловіків відчувають біль під час або після статевого акту постійно або час від часу. Багато соромляться зізнатися в цьому, продовжуючи свої муки. Тим часом фахівці стверджують, що існує безліч засобів, які допоможуть вам і зроблять секс безболісним.

Причини болю після сексу у чоловіків:

1. Тимчасова хворобливість після статевого акту з'являється при надриві вуздечки статевого члена. Від поведінки партнерки це, зрозуміло, не залежить.

2. У чоловіків, як і у жінок, існує досить фізичних факторів, які можуть викликати хворобливий секс. Іноді відразу після сім'явиверження чоловіки відчувають біль в області яєчок або головки члена. Сильне відчуття печії або свербіжу після еякуляції може викликатися інфекціями передміхурової залози, сечового міхура або насінних бульбашок. Іноді палить або гострий біль під час виверження сім'я пов'язаний з гонорейним запаленнями. Уретрит або простатит можуть робити роздратування чоловічих статевих органів болючим або дратівливим.

3. Після інтенсивного сексу або мастурбації можливі невеликі надриви на вуздечці крайньої плоті члена, які можуть бути досить хворобливими. Рідкісна форма чоловічого хворобливого сексу - це больовий синдром після сім'явиверження, він характеризується наполегливим і повторним болем у статевих органах під час сім'явипорскування або відразу після нього. Ці больові відчуття сприймаються як гострі, пронизливі та / або пекучі. Хоча зазвичай біль нетривалий, він може зберігатися і бути достатньо сильним. Безпосередньою причиною психогенного больового синдрому після сім'явиверження є мимовільний болісний спазм або місцева судома певних чутливих до болю м'язів в статевих та репродуктивних органах чоловіка. Іноді болісні хворобливі спазми можуть відноситися до коливань чоловіка стосовно швидкості проведення свого сі’мявиверження в процесі статевих зносин. Розлад в м'язах на дні тазу також може бути причиною під час або після зносин.

Причини болю після сексу, як у жінок, так і у чоловіків:

Болісний секс - це один з перших ознак хвороби, званої інтерстиціальним циститом. Під час або після статевого акту хворі можуть боротися з болем сечового міхура і дискомфортом. У чоловіків, які страждають такого роду циститом, сильний біль виникає в момент сім'явиверження і концентрується на кінчику статевого члену. У жінок з інтерстиціальним циститом біль зазвичай виникає на наступний день після статевих зносин, будучи результатом хворобливих спазмуючих м'язів тазового дна. Хворі, які страждають інтерстиціальним циститом, також змушені боротися з частими сечовипусканнями та / або виникненням невідкладних позивів на сечовипускання.

Біль після сексу - це завжди сигнал непорядку - може бути, не саме небезпечного захворювання, що вимагає негайного лікування, а непорядку у Вашому психологічному стані - але все одно непорядку. За допомогою болю організм звертається до Вас - зверни на мене увагу і допоможи! Постарайтеся його почути і з допомогою лікаря зрозуміти і допомогти.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Біль після сексу:

    Гінеколог;
    Уролог;
    Психіатр.

Школа • Любов • Відносини • Секс • Тіло • Здоров'я • Життя


Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом