MENU
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Школа - навчання » Кар'єра » Професійний вибір: як прийняти рішення
Професійний вибір: як прийняти рішення
OlenkaДата: Понеділок, 31.10.2016, 01:39 | Повідомлення # 1
Повідомлень: 3286
Школа скоро закінчується, і перед тобою вже маячить перспектива складного вибору. Поступати разом з подругою у вибраний нею вуз? Піти туди, де вчиться старший брат - він говорить, у них весело? Або повторити мамину і бабусю кар'єру? Завдання не з простих. Планування кар’єри не належить до простих справ. Але психологи знають, як допомогти тобі прийняти вірне рішення і уникнути поширених помилок. Поради фахівців допоможуть тобі прийняти найкраще рішення і зробити свій професійний вибір.ЗА КОМПАНІЮ

Дуже важливо розуміти, хто робить вибір - ти або твої друзі, а ти просто підкоряєшся їм. Якщо ти покладаєшся на думку друзів при виборі майбутнього учбового закладу, то цілком можеш помилитися. Тому що виходить, ти замінюєш тут професійне самовизначення - самовизначенням в соціальному плані. Тобто замість того, щоб думати, ким ти станеш, коли вивчишся, ти прикидаєш, чи буде тобі весело вчитися і тусуватися разом з однокурсниками. Але схильності-то у тебе можуть бути зовсім інші! І у результаті тобі доведеться або витрачати час на довгі пошуки "свого" і зміну місця навчання, або - займатися нелюбимою справою. Хоч і з друзями. І чи взагалі можливо досягнення цілей, які ти поставила перед собою.

СПАДКОЄМНІСТЬ ПОКОЛІНЬ

Ти давно вирішила, що хочеш піти по стопах батьків. І вони вже не турбуються - чадо майже пристроєне, і зв'язки є, і взагалі, є чим допомогти. Але ж при цьому абсолютно не враховується, що ти можеш насправді! І краще знайти свої схильності і розвивати їх, ніж працювати посередньо і не отримувати від цього задоволення. Бути средненьким (хоч і "спадковим") лікарем гірше, ніж блискучим перукарем. До того ж, якщо батьки пішли в професію по покликанню і тому досягли успіхів, то колеги вас порівнюватимуть, і не в твою користь.

РОМАНТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЇ

Ти з самого дитинства упевнена, що хочеш бути, ну, наприклад, новинним журналістом. Тобто ти зробила свій професійний вибір ще в дитинстві. Батьки радіють - дитина визначилася! допоможемо! А ти, можливо, зовсім неправильно уявляєш собі цю професію. Якщо ти пишеш вірші і всіляко проявляєш свою "творчу" натуру, це зовсім не означає, що тобі підійде журналістська робота - тут потрібна швидкість реакцій, уміння аналізувати інформацію і здатність не піддаватися впливу. А талант підбирати красиві епітети - справа сто тридцять п'ята за важливістю.

Мусиш пам’ятати, що планування кар’єри складається з багатьох елементів і факторів. Сюди ж, до речі, відносяться і просто недостатня інформованість про професію і різні упередження, наприклад:
- упередження відносно престижності і непрестижності професії
Мода - штука ненадійна, і те, що вважається "непрестижним" зараз, завтра може придбати абсолютно інший статус. І навпаки, звичайно.
- захоплення тільки зовнішньою стороною професії:
Це трапляється через брак різнобічних знань про професію.
- орієнтація на професію, яка гарантує високий заробіток:
Але тут забувають враховувати важливу річ: якщо професія вибрана без урахування особових особливостей, то мало шансів стати дійсно класним фахівцем - а значить, виникнуть проблеми з працевлаштуванням. І із зарплатою, ясна річ.

ПРОБЛЕМИ З САМООЦІНКОЮ

Причому погано це в обох випадках - коли вона завищена і коли занижена. Якщо дівчина вважає себе майбутньою зіркою екрану і штурмує театральні вузи, не звертаючи уваги, що з артистичністю у неї повний швах, і не слухаючи нічиїх порад вона робить майже все для досягнення цілей  - це позбавляє її шансу розібратися, для чого ж вона дійсно хороша. Але і якщо ти думаєш - "Я б, звичайно, хотіла стати актрисою, але куди мені? я не потягну, там конкурс високий і такі красиві дівчатка приходять вчитися." - то теж обкрадаєш себе! Не відмовляйся від талантів комплексами.
Ось декілька порад як зробити гарний професійний вибір. 
Алгоритм вибору професії:
- Зібрати, як про сторонню людину, досьє на себе - об'єктивне і достатньо повне. Про свої інтереси, схильності, особливості мислення, пам'яті, уваги, нервової системи. Для цього можна привертати друзів, батьків і вчителів - погляд з боку може звернути твою увагу на щось непомічене;
- Стало зрозуміліше, які сфери тебе привертають? Тепер шукай людей, які вже працюють в них, і детально розпитуй про плюси і мінуси. Так ти зможеш скласти уявлення про їх роботу зсередини;
- А зараз тобі залишилося найважливіше - співвіднести ці вимоги зі своїми особовими особливостями і зрозуміти, чи відповідають твої схильності цим вимогам;проаналізуй наскільки ти готова присвятити себе досягненню цілей.
Тоді вибір професії буде вірним і вдалим.А твоє планування кар’єри не складе тобі особливих труднощів і проблем.
Прикріплення: 2780214.jpg(22.8 Kb)
 
Поради для Підлітків » Форум » Школа - навчання » Кар'єра » Професійний вибір: як прийняти рішення
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Нова відповідь
Ім`я:
Текст повідомлення:
Код безпеки:

| Школа Любов Відносини Секс Тіло Здоров'я Життя |


::Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми::

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом