MENU
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Якщо розлучення неминуче
Якщо розлучення неминуче
OlenochkaДата: Середа, 30.05.2018, 20:04 | Повідомлення # 1
Повідомлень: 4513
Як відомо, розлучення вважається одним з досить стресогенних факторів в житті людини. На тему "як пережити розлучення" публікується багато статей і навіть книг, з питань розлучення спеціалізуються психологи та адвокати, а також називається багато причин, які призводять до розпаду сім'ї: від всім відомого побуту до настільки ж банальною "сексуальної несумісності".

Як уже доводилося говорити, сім'я - це якесь ЗАТ, благополуччя якого цілком і повністю залежить від обох "акціонерів": від їх здатності знаходити спільну мову та йти на компроміси, від їхнього вміння разом вирішувати проблеми і, згідно з визначенням подружжя, "везти загальний життєвий віз в одному напрямку ".





Але якщо обоє з подружжя остаточно переконалися в тому, що цілі і завдання у них тепер досить різні, і загального напрямку вже немає, та загального вантажу завдань немає теж, і в загальній упряжці вони свідомо чи несвідомо тягнуть в різні боки, причому домовитися вперто не виходить , - можливо, в такій ситуації розлучення буде найкращим виходом. По крайней мере, якщо обидва учасники конфлікту не мають якихось інших неявних цілей в даній ситуації.

Однією з частих причин розлучення вважається зрада. Проте "любовний трикутник" не провокує наступ розвідний ситуації, а лише підтверджує її наступ. Те ж саме з побутовими складнощами, з "несумісністю" в ліжку, з грошовими труднощами і тому подібним. Схожі проблеми напевно були в родині і раніше. Але тоді подружжя десь цього і не помічали, а десь долали подібні труднощі удвох. А тепер будь-яка негаразди стає серйозним каменем спотикання, тому що вирішують вони її не разом, а кожен окремо. До того ж накопичилося стільки взаємних образ, що кожен причиною таких негараздів вважає тільки свого чоловіка.
Звичайно, говорити про необхідність розлучення треба, аналізуючи кожну конкретну ситуацію. Однак є один основна ознака: якщо кожен з подружжя переконаний, що для досягнення згоди потрібно змінитися не йому самому і навіть не обом, а саме другому партнеру по шлюбу. І якщо в хід пішли фрази типу: "Якщо б не ти, ми були б щасливі".

На жаль, змінити "ядро особистості" дорослої людини, причому без його волі і бажання - неможливо. І якщо здається, що все зміниться на краще, варто лише змінити характер чоловіка - тоді логічніше змінювати цей характер разом з самим чоловіком.

Однак навіть якщо рішення про розлучення прийнято начебто холоднокровно і взаємно - все одно це рішення може спричинити за собою проблеми емоційного характеру. Адже сім'я - це не просте ЗАТ, його учасники пов'язані між собою не тільки "статутом акціонерів", а ще й якимись любовними відносинами, - по крайней мере, були пов'язані тоді, коли вирішували реєструвати шлюб. А в ситуації розлучення любовні емоції запросто можу перетворитися на напружену ненависть: особливо якщо є розбіжності на тему "як ділити майно" або "з ким залишаться діти". Тим більше що формальні претензії тут - тільки вершина айсберга, а "підводна частина", як правило, складається з прагнення "помститися провинився дружину", залишити в своїх руках "важелі управління ситуацією" (у вигляді тих же дітей), реалізувати свою владу ( тут знову ж таки нерідко дитина виступає саме як об'єкт майбутньої маніпуляції другим чоловіком). І найбільш важко і жорстко протікають розлучення у людей з епілептоїдної акцентуацією: тобто у тих, для кого найбільшими цінностями в житті є саме влада і майно.

Тому будь-яке розлучення - надзвичайно "витратне" по емоціям діло: напевно, як хірургічна операція. Але до такої операції нерідко доводиться вдаватися, якщо "консервативні методи лікування" результатів не дають. І якщо люди побудували сім'ю у взаємній надії, що "в шлюбі він (вона) зміниться", але жоден з них не готовий міняти свій спосіб життя - тоді, можливо, "операція" дійсно буде ефективніше "консервативного лікування".
Прикріплення: 8756617.jpg (16.0 Kb)
 
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Якщо розлучення неминуче
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Нова відповідь
Ім`я:
Текст повідомлення:
 
Код безпеки:

Школа • Любов • Відносини • Секс • Тіло • Здоров'я • Життя


Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом