MENU
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Цнотливість » Контрацепція » Гормональна контрацепція.
Гормональна контрацепція.
OlenkaДата: Четвер, 14.05.2015, 23:13 | Пост # 1
Постів: 3286
Серед засобів гормональної контрацепції на першому місці за частотою використання знаходяться оральні контрацептиви (ОК). У цій групі найбільше практичне значення мають гестагенні препарати і комбіновані естроген-гестагенні засоби.
До складу естроген-гестагенних препаратів входять естрогени (етинілестрадіол) і гестагени в різних співвідношеннях. Широко відомі такі представники цієї групи, як регівідон, бісекурін, нон-овлон, марвелон, мерсілон і т. д. Механізм дії комбінованих ОК пов'язаний з гальмуванням секреції гіпоталамічного люлиберина, а також ФСГ і ЛГ гіпофізом. У результаті відбувається блокування функції яєчників і овуляції.
Ефективність регулярного застосування комбінованих ОК наближається до 100%.
Однак у препаратів, особливо ранніх генерацій, є виражені побічні ефекти. До їх числа відносяться ризик розвитку тромбоемболій, судинних захворювань, інфаркту міокарда, особливо у жінок, що палять, захворювань печінки, нирок, порушень вуглеводного, ліпідного та вітамінного обміну. З урахуванням вищевикладеного, комбіновані ОК є препаратом вибору у жінок молодше 35 років, часто абортіруется і мають протипоказання до призначення ВМК.
Протипоказання до застосування комбінованих оральних контрацептивів: абсолютні - тромбоемболічні захворювання, порушення функції печінки, цироз печінки , ниркова недостатність, склеротичні зміни судин мозку, злоякісні пухлини репродуктивної системи; відносні - артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, психози, отосклероз, важкий перебіг попередньої вагітності (токсикози, жовтяниця, свербіж), астма, ревматичний порок серця, хронічний пієлонефрит, ожиріння, холецистит, мігрень, куріння більше 15 сигарет в день, вік старше 35 років .
Переважно, однак, призначати комбіновані двох-або трифазні оральні контрацептиви. У перших (антеовін) міститься постійна доза естрогенів і змінюється доза гестагенів, а в останніх - трифазних - їх зміст наближене до рівня стероїдів при нормальному менструальному циклі, що найбільш фізіологічно. Представниками трифазних ОК є трірегол, тріквілар і трізістон.
Механізм дії трифазних комбінованих оральних контрацептивів полягає в блокаді овуляції, зміні властивостей цервікального слизу. Вони позбавлені негативного впливу на ліпідний, вуглеводний види обміну і стан системи гемостазу. Дані препарати можна призначати і жінкам старше 35 років. Проте в деяких випадках повного придушення функції яєчників не відбувається, що пов'язано з низьким вмістом гормонів в препаратах. Результатом може стати підвищений ризик розвитку гонадотропной недостатності та синдрому полікістозних яєчників.
Гестагенні препарати використовують у випадках, коли комбіновані ОК протипоказані. Вони складаються з мікродоз синтетичних гестагенів. Призначають ці препарати в безперервному режимі щодня протягом 6-8-12 місяців. Представниками групи гестагенів є мікролют, екслютон, можна застосовувати з метою контрацепції та туринал, норколут.
Гестагени практично не впливають на метаболічні процеси в організмі жінки, тому їх можна застосовувати і при наявності судинної гіпертензії, тромбоемболічних захворюваннях, печінкових порушеннях, в період лактації, при гіперестрогенії.

Механізм дії синтетичних гестагенів заснований на придушенні піку лютеонізірующего гормону і здібності жовтого тіла до продукції прогестерону. Однак негативною стороною препаратів групи гестагенів є порушення порядку менструальних циклів - часті та нерегулярні кров'янисті виділення. Фертильність відновлюється повністю після відміни препаратів через 2-6 місяців. На лактацію препарати негативного ефекту не надають.
Необхідною умовою 100%-ного контрацептивного ефекту ОК є регулярний прийом обраного препарату. Тому сімейний лікар повинен рекомендувати ОК тим своїм пацієнткам, які здатні дотримуватися режиму прийому і відповідально ставитися до обраному методу контрацепції.
Існують гормональні препарати пролонгованої дії, але їх застосування обмежене вираженими побічними ефектами. Ін'єкційний контрацептив "Депо-провера" (150 мг) діє протягом 3 місяців, проте у 30% жінок він викликає ациклічні кровотечі і мізерні місячні. Імплантація силіконових капсул норпланта забезпечує надійний контрацептивний ефект на 4-6 (іноді до 10) років, але у багатьох жінок призводить до аменореї. Їх використання виправдане при відсутності побічних ефектів, а також у соціально неблагополучних жінок, проте в практиці сімейного лікаря від пролонгованих контрацептивів краще відмовитися.
Те ж повною мірою відноситься і до так званих посткоїтальних контрацептивів (представник - постинор ). Його використовують протягом 1 год після статевих зносин. При повторному сексуальному контакті жінка через 3 год повинна прийняти другу таблетку. Протягом місяця не можна приймати більше 6 таб, кожна з яких містить 0,75 мг левоноргестрелу, так як при більшій дозі розвиваються міжменструальнікровотечі. Крім того, у 10-24% жінок на тлі постинора розвивається вагітність.
Методика екстреної контрацепції також заснована на прийомі великих доз гормональних контрацептивів. Вона застосовується при випадково незахищеному сексуальному контакті, з моменту якого пройшло не більше 72 ч. Протягом цього періоду жінка повинна прийняти будь-який з доступних їй гормональних препаратів - естрогенів, гестагенів, комбінованих (в т. ч. даназол, міфепристон - РУ-486) . За однією з методик слід прийняти 200 мкг етинілестрадіолу і 1 мг левоноргестрелу, причому половину цієї дози жінка одномоментно випиває протягом обумовлених 72 год, а другу половину - після закінченні 72 ч.
Таким чином, можна рекомендувати жінкам в перерахунку на доступні оральні контрацептиви 4 і 4 таб мінізістон, або 3 і 3 таб Марвелона, або 2 і 2 таб нон-овлон і т. д. Метод не позбавлений недоліків, високі дози гормонів важко переносяться жіночим організмом, можливий розвиток нудоти, блювоти , головного болю, порушень апетиту, порушень менструального циклу, проте з двох зол зазвичай вибирають менше, оскільки гірше аборту не буває нічого.
 
Поради для Підлітків » Форум » Цнотливість » Контрацепція » Гормональна контрацепція.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

| Школа Любов Відносини Секс Тіло Здоров'я Життя |


::Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми::