MENU
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Сім‘я » Як розговорити дитину Перше слово , як і перший крок , - до
Як розговорити дитину Перше слово , як і перший крок , - до
OlenkaДата: Неділя, 08.02.2015, 15:29 | Пост # 1
Постів: 3286
Як розговорити дитину

Перше слово , як і перший крок , - довгоочікувана подія . Кожен малюк робить це відкриття свого часу , і багато що залежить від того , як батьки допомагають малюку навчитися спілкуванню .

Перші слова з'являються , як правило , до кінця першого року життя. Проте , все частіше зустрічаються завзяті мовчуни 2-3 років , при цьому що розвиваються абсолютно нормально. Якрозвиваються мовні навички дитини , і коли з ним потрібно почати займатися?

З самого народження малюк включається в спілкування з оточуючими. Спочатку за допомогою інтонувати крику , що висловила різні потреби крохи. Досвідчена мама може відрізнити крик голодного малюка від звичайного незадоволеного пхикання .

приклад батьків

Далі слід стадія гуления , коли малюк активно використовує голосні звуки , «співає ». Цей етап може початися вже в два місяці , а може і до чотирьох - розвиток всіх дітей індивідуально , крім того , бажання дитини спілкуватися багато в чому залежить від дорослих . Дуже важливий доброзичливий настрій дорослого : нервові окрики можуть травмувати психіку дитини і тільки загальмувати його розвиток.

Лепет і фокусування погляду - перший сигнал для батьків. Вже з цього віку вам потрібно бути більш уважними до малюка і своїй промові , щоб стимулювати крихітку до спілкування. Зверніть увагу : коли ви розмовляєте з малюком , він дивиться на ваші губи , запам'ятовує артикуляцію звуків , а дітки постарше прагнуть доторкнутися « вилітають » слова . Намагайтеся якомога більше спілкуватися з крихіткою , називаючи оточуючі предмети і дії своїми іменами. Ваша мова повинна бути чистою і чіткою - слова «це» , «туди» , « штука » неінформативні для дитини.

Деякі батьки вважають , що одне тільки звучання мови допоможе дитині навчитися говорити . Ця думка помилкова : для повноцінного спілкування дитині потрібен співрозмовник , для навчання мовним навичкам - приклад того , як треба вимовляти звуки. Аудіокниги і телевізор не допоможуть малюку , для нього це лише фон , а ось спільне читання дитячих книг буде гарною підмогою для мовного розвитку . У цей період йде накопичення пасивного словникового запасу , який малюк зможе використовувати в майбутньому. Важливо створити ситуацію , в якій у дитини з'явиться бажання спілкуватися і вчитися.

Умови для стимуляції промови

Приблизно в 6-8 місяців у дітей настає стадія лепетання - проголошення окремих складів. Це дуже важливий етап , що передує появі перших зв'язкових слів. Щоб допомогти крихітці заговорити , батьки тепер повинні не просто коментувати дії , але і будувати повноцінний діалог з малюком.

Спілкуючись з дитиною , залишайте йому паузи для відповіді. Вже на стадії гуления малюк відповідав вам , стежачи за вашою реакцією на свої дії. Тепер малюк ще більш осмислено спілкується з оточуючими : розвинена міміка і жестикуляція дозволяють йому невербально висловлювати свої емоції та бажання. Намагайтеся не перетворювати своє спілкування з крихіткою в монолог , зараз дуже важливо отримати зворотній зв'язок від дитини. Ваш спосіб комунікації - діалог , коли малюк може , нехай і за допомогою лепету або жестів , відповісти на просте запитання , висловити свої почуття.

Спілкування без слів - теж важливий крок до дорослішання , але не можна задовольнятися тільки цим способом комунікації . Бачачи , що малюк їх розуміє , але не прагне до спілкування за допомогою мови , батьки повинні створити умови для проголошення перших слів. Ідеально підходить ситуація гри . Малюк і дорослий не просто висловлюють свої емоції , а й спілкуються з приводу певних предметів , у яких є назви. Чітко вимовляєте їх в процесі гри , звертайтеся до малюка з проханнями подати або перекласти іграшку. Щоб крихітці було легше зрозуміти , що від нього вимагається , прохання потрібно супроводжувати жестами.

Гра стане по -справжньому корисною , якщо малюк включиться в діалог. Для цього можна використовувати прийом « нерозуміння ». Малюк побачив у вас в руках іграшку і хоче отримати її , муканням і жестами вимагаючи бажане. Ненадовго вдаючи, що не розумієте , про що йде мова. У дитини з'явиться стимул запам'ятати і використовувати назву іграшки для спілкування.

У 11-12 місяців вимовляються перші звуконаслідувальні з лову - « Бібіка » , « ав -ав » і т.п. Малишкова лепет в розумних межах можна заохочувати : поки дитині важко співвіднести доросле слово «машина» з позначається предметом , можна використовувати більш зрозуміле « Бібіка ». Однак не варто захоплюватися цими словами всерйоз і надовго: намагайтеся частіше провокувати малюка вимовляти саме дорослі слова .

Не порівнюйте свого малюка з іншими , у нього свій ритм розвитку , в тому числі і мовного . Маленький мовчун може заговорити раптово , випередивши своїх ровесників. Важливо створити малюкові умови для позитивного спілкування: виявити увагу , показати приклад , дати привід поговорити , вислухати відповідь . Нехай ваше спілкування з малюком буде наповнене любов'ю , повагою і хорошим настроєм!
 
miurikaДата: Пятниця, 26.01.2018, 10:58 | Пост # 2
Постів: 3
Нужно просто с ребенком ежедневно разговаривать, с рождения и даже до...
 
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Сім‘я » Як розговорити дитину Перше слово , як і перший крок , - до
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

| Школа Любов Відносини Секс Тіло Здоров'я Життя |


::Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми::