MENU
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Весілля » Турецькі весілля – це не просто торжество. А тривалий процес
Турецькі весілля – це не просто торжество. А тривалий процес
OlenkaДата: Вівторок, 20.01.2015, 14:44 | Пост # 1
Постів: 3286
Турецькі весілля – це не просто торжество. А тривалий процес, заснований на старовинних обрядах. Як і багато мусульманські (втім, не тільки мусульманські) весілля, він складається з декількох етапів. Незважаючи на те що турецька молодь часто самостійно приймає рішення про шлюб, весілля за договором батьків у Туреччині все ще мають місце.

Насамперед оглядини, а потім сватання

Укладення шлюбу в Туреччині починається з того, що батьки нареченого оголошують рідні про те, що шукають наречену для сина. До пошуку підключається вся рідня. Як тільки відповідна дівчина з’явилася на горизонті, починається перший обряд – оглядини. Без них турецькі весілля неможливі. У оглядинах беруть участь виключно жінки, очолювані нареченим. Після оглядин обидві сторони розходяться і обговорюють результат. Якщо дівчина сподобалася, а її батьків влаштував наречений, призначається день сватання, рішення про яке (як і про подальші заходи) приймають чоловіки. Турецькі весілля Ахиска особливо строго дотримуються звичаїв: навіть словесні формули для кожної церемонії у них строго відповідають Корану. Тричі, спочатку родичі нареченого, а потім рідня нареченої, голосно оголошують про майбутню заручини. До речі сказати, що дуже часто навіть російсько-турецька весілля проходить за таким же сценарієм, особливо якщо жених – турок. Зазвичай походи в будинок нареченої свати здійснюють кілька разів і тільки потім отримують згоду: такий звичай. Закріплюючи угоду, наречений дарує нареченій кільце і хустку, а батьки обговорюють деталі. Закінчується цей етап застіллям.

Етап третій – заручення

Він проходить у будинку нареченої. Запрошуються родичі, в урочистій обстановці сторони обмінюються подарунками, а на палець нареченої надягають дороге кільце. У деяких народностей наречений на цьому заході може не бути присутніми: достатньо його родичок. Турецькі весілля і звичаї різні в деталях: все залежить від народності, місця проживання тощо

Ось і весілля!

Турецькі весілля складаються з двох етапів. Починається вона вивішуванням весільного прапора в будинку нареченого. У нареченої ж у будинку збираються подруги і родичі, під традиційні співи змащують її ступні і долоні хною, а потім веселяться. Другий етап – це увоз нареченої з дому. Зазвичай складається весільний поїзд, але до цих пір деяких наречених перевозять до нареченого на коні. Очолює процесію машина з приданим, потім везуть наречену, оперізував червоним поясом (знак невинності). Танцюючі гості супроводжують її ззаду. Перед тим як молода переступить поріг чоловікового будинку, їй під ноги виллють воду (від пристріту), а косяки і двері змажуть медом і маслом (до багатства). Рівно опівночі молоді під співи гостей йдуть у спальню. І тоді починається справжнє веселощі. Чоловіки палять їх рушниць, повідомляючи про початок шлюбної ночі, потім влаштовують факельну ходу. Вранці свекруха вивішує простирадло, яка доводить непорочність нареченої.

Турецькі весілля: схожі і різні

Природно, що в різних регіонах Туреччини весільні обряди відрізняються. Десь кожен етап супроводжується дорогими подарунками. Десь «ніч хни» влаштовують і нареченому, супроводжуючи дійство публічним обмиванням і голінням останнього. Але як би не відрізнялося традиційне торжество в деталях, воно завжди залишається барвистим і яскравим видовищем.
 
Поради для Підлітків » Форум » Моя сім'я » Весілля » Турецькі весілля – це не просто торжество. А тривалий процес
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

| Школа Любов Відносини Секс Тіло Здоров'я Життя |


::Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми::