MENU
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Що таке:місяки,критичні дні,ці дні
OlenkaДата: Середа, 13.05.2015, 15:51 | Повідомлення # 1
Повідомлень: 3285
Менструальний цикл (лат.menstruus - місячний, щомісячний), закономірні циклічні зміни в організмі жінки, що повторюються через певні проміжки часу і що зовні виявляються менструацією.
Зміни, пов'язані з менструальним циклом, відображають процеси здійснення репродуктивної функції: дозрівання яйцеклітини, її запліднення і впровадження зародка в слизову оболонку матки.
Починається менструальна функція в періоді статевого дозрівання і триває до 45-55 років. Регулярний цикл встановлюється відразу після менархе або протягом наступних 1,5-2 років. Тривалість його обчислюється від першого дня менструації до першого дня наступної менструації і характеризується досить широким діапазоном індивідуальних фізіологічних коливань (від 21 до 35 днів, зазвичай 28).
Вся система регуляції менструального циклу побудована за ієрархічним принципом ( нижележащие структури регулюються вищерозташованими, які в свою чергу реагують на зміни в нижележащих рівнях) і складається з п'яти рівнів. При цьому сигнали, що надходять від нижележащих структур, корегують діяльність вищерозміщених.
До першого рівня відносяться так звані органи-мішені, тобто органи, які є кінцевою точкою докладання статевих гормонів, що виробляються яєчниками. До них ставляться як органи жіночої репродуктивної системи (матка, маткові труби, піхва), так і інші органи (молочні залози, шкірні покриви, кістки, жирова тканина).
Цікаво, що в головному мозку також виявлені рецептори до статевих гормонів , що мабуть може пояснювати циклічні коливання психіки жінки протягом менструального циклу. До другого рівня відносяться яєчники, які відповідають за дозрівання яйцеклітини і синтез жіночих статевих гормонів. На початку кожного менструального циклу в яєчнику починається процес дозрівання фолікула, в якому знаходитися яйцеклітина. Цей фолікул прийнято називати домінантним, від слова домінувати - перевершувати в чому-небудь. Досі не відомо, чому з величезного числа яйцеклітин, що знаходяться в яєчнику починає свій розвиток фолікул саме з цієї яйцеклітиною. У процесі дозрівання фолікула, яєчник виділяє в кров'яне русло жіночі статеві гормони - естрогени і прогестерон. У першій половині менструального циклу (фолликулиновой фазі) концентрація естрогену в крові поступово збільшується і досягає свого максимуму до моменту овуляції - виходу яйцеклітини з фолікула. При цьому відбувається розрив стінки домінантного фолікула, що іноді може призводити до виникнення болів і кровотечі з капілярів. З домінантного фолікула формується жовте тіло - починається друга половина менструального циклу (лютеиновая фаза), назва якого пов'язана з накопиченням в його клітинах особливого пігменту жовтого кольору. Жовте тіло виділяє в кров'яне русло кілька статевих гормонів, але найважливіший з них - прогестерон, який є другим жіночим статевим гормоном. Концентрація прогестерону в другій половині менструального циклу значно зростає. Цей гормон, поряд з іншими гормонами, відповідає за правильний розвиток вагітності. Якщо вона наступила, то жовте тіло ставати жовтим тілом вагітності і продовжує функціонувати. Якщо ж вагітність не настала, то необхідності в подальшому функціонуванні жовтого тіла немає і воно піддається зворотному розвитку (регресу). До третього рівня відносять гіпофіз (точніше його передню частку - аденогіпофіз) - спеціальну залозу внутрішньої секреції, якщо так можна висловитися, "начальника" всіх інших залоз внутрішньої секреції. Гіпофіз розташовується біля основи головного мозку і продукує ряд найважливіших гормонів, серед яких два, безпосередньо регулюють роботу яєчників - це фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і лютеонізірующего гормон (ЛГ). По іншому, ці два гормони називаються ще гонадотропінами, враховуючи їх дію на яєчники (гонади). Основна роль ФСГ в організмі жінки - стимуляція зростання домінантного фолікула в яєчнику, а також спільно з ЛГ - овуляція домінантного фолікула. Роль ЛГ полягає в стимуляції синтезу прогестерону в клітинах жовтого тіла.
Гіпофіз виділяє ще один важливий для жінки гормон - пролактин (ПРЛ), який надає регулюючу дію на функцію молочних желез.Над гіпофізом у прямому і переносному сенсі знаходиться гіпоталамус - структура головного мозку, регулює функціонування гіпофіза. Гіпоталамус ставитися до четвертого рівня регуляції менструального циклу і складається зі скупчення нервових клітин, частина яких продукує спеціальні гормони (релізинг гормони), один з яких, так званий релизинг-гормон ЛГ (РГ ЛГ), надає пряму дію на синтез гонадотропінів у гіпофізі. Особливістю виділення цього гормону, є його чітка ритмічність.


Він виділяється в пульсуючому режимі, утворюючи своєрідні "біологічний годинник", що обумовлює циклічність всіх процесів в організмі жінки.
Верховенства роль кора грає головного мозку, який сприймає імпульси із зовнішнього середовища і від рецепторів організму. За допомогою спеціальних сигналів, кора головного мозку реалізує свій вплив на вироблення РГ ЛГ в гіпоталамусі. Прикладом впливу кори головного мозку на жіночу репродуктивну систему, є добре відомий факт порушення менструального циклу в ситуаціях, коли жіночий організм відчуває стрес (війна, голод). Нейрогуморальна регуляція менструального циклу відбувається за участю кори головного мозку, гіпоталамуса, гіпофіза, яєчників, а також матки, піхви, молочних залоз. Під впливом фізіологічних змін в гіпоталамусі і гіпофізі в яєчниках відбуваються циклічні зміни (яєчниковий цикл), що включають ріст і дозрівання фолікула (фолікулярна фаза), овуляцію і фазу жовтого тіла (лютеиновая фаза). Якщо не відбулося запліднення яйцеклітини, жовте тіло піддається зворотному розвитку в кінці менструального циклу. Під впливом статевих гормонів, що виділяються яєчниками, змінюється тонус, збудливість і кровонаповнення матки, відбуваються зміни в її слизовій оболонці (матковий цикл).
Слизова оболонка матки в цей період зазнає ряд змін: десквамацію (злущування), яка виявляється власне кровотечею і збігається з початком зворотного розвитку жовтого тіла в яєчнику; регенерацію (відновлення), що починається ще в період менструації і що закінчується зазвичай до 5-6-го дня циклу; проліферацію (розростання), збігається з процесом дозрівання фолікула; секрецію, збігається з фазою розвитку жовтого тіла, в результаті чого створюються сприятливі умови для впровадження і розвитку зародка. Причинами порушення менструального циклу можуть бути важкі інфекційні хвороби, гіповітаміноз, інтоксикації, професійні, серцево-судинні захворювання, хвороби крові, печінки, нирок, психічна травма, нервове перенапруження, ендокринні захворювання, ураження гіпофіза, запальні захворювання матки і придатків, пошкодження матки (наприклад , при штучному аборті). Розлади менструального циклу проявляються у вигляді основних форм - аменорее і дісфункціонал'них маткових кровотеч, але можуть також характеризуватися зміною інтенсивності і ритмічності менструацій: зменшенням або збільшенням інтервалів між ними, посиленням інтенсивності виділення крові, безладним характером менструацій. Жінки з порушеннями циклу повинні обстежуватися у лікаря-гінеколога. Повноцінність менструального циклу заснована не тільки на регулярності менструацій, так як ритмічні менструальноподобниє кровотечі можуть спостерігатися і при ановуляторном циклі, при якому відсутня овуляція. Нормальний менструальний цикл характеризується двохфазністю: наявністю фолікулярної і лютеїнової фаз в яєчнику і відповідно фаз проліферації і секреції в слизовій оболонці матки. Один з методів виявлення його двухфазности здійснюється за допомогою температурного тесту, заснованого на регулярному ранковому вимірюванні температури в прямій кишці (ректальної, або базальної, температури), що відбиває функцію яєчників. Базальна температура нижче 37 ° С в фолікулярної фазі нормального менструального циклу, вище 37 ° С в лютеїнової (знижується за 1-2 дні до менструації).
При ановуляторном циклі базальна крива монофазная, температура нижче 37 ° С на одному рівні з незначними коливаннями. Крім того, при цитологічному дослідженні вагінальних мазків різних періодів двофазного циклу відзначаються певні динамічні зміни (симптом "зіниці", тягучість слизу та ін.) Температурний тест використовується при фізіологічному методі контрацепції. Гормональні зміни під час менструального циклу впливають на сексуальну активність жінки. Максимальна сексуальна збудливість може припадати на середину циклу (період овуляції) або на дні, що примикають до днів менструації (безпосередньо до і після неї). Проте визначальним є все-таки психічний стан жінки: наприклад, якщо існує небезпека небажаної вагітності, то максимальна активність під час овуляції може бути повністю пригнічена під впливом психічних факторів, у той же час у безплідні дні циклу вона може підвищуватися. Проте в деяких випадках постійне статеве утримання з метою запобігання від вагітності під час овуляції, коли жінка відчуває пік збудливості, може призвести до деякого зниження у неї лібідо. У цьому випадку рекомендується поєднання різних протизаплідних засобів в фертильний період менструального циклу.
 
knopaДата: Понеділок, 09.11.2015, 13:33 | Повідомлення # 2
Повідомлень: 763
Веселі та кумедні гіфки на тему "ці дні"

ТИ ЖАРТУЄШ?


Ні, ні, ні!!! Я одягла тампон і прокладку!


Чому це відбувається зі мною?


А що я такого зробила, щоб заслужити це?


Всі витріщаються на мене.


Мені треба йти додому.

Я ненавиджу все.
 
OlenkaДата: Середа, 12.10.2016, 21:26 | Повідомлення # 3
Повідомлень: 3285
 
OlenkaДата: Четвер, 27.10.2016, 13:17 | Повідомлення # 4
Повідомлень: 3285
Скільки читала історії про місячні. Як так можна тероризувати своїх чоловіків. Я нікому не трахаю мізки, я сама хочу трахатись на протязі 5 днів. Просто дайте мені член, я пограюсь, зроблю мінет. Для мене це вже буде як заняття сексом
 
OlenkaДата: Субота, 29.10.2016, 00:42 | Повідомлення # 5
Повідомлень: 3285
Я ненавиджу місячні!!! Я їх просто НЕНАВИДЖУ!!! Коли ти перед місячними і під час них дико збуджена і хочеш сексу- це нестерпно. А ще журбинка в тому,що нема то й з ким. Жиза..сука
Анон,д19
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Нова відповідь
Ім`я:
Текст повідомлення:
 
Код безпеки:

Школа • Любов • Відносини • Секс • Тіло • Здоров'я • Життя


Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом