MENU
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Теревенька » Підтримка Та Відновлення » Ностальгія. Старі добрі часи....
Ностальгія. Старі добрі часи....
OlenkaДата: Понеділок, 23.01.2017, 15:03 | Повідомлення # 1
Повідомлень: 3285


Чому ми так любимо згадувати «старі добрі часи»

Спогади всюди, куди не глянь. Ми перезнімаємо старі фільми і знову повертаємо моду минулих років. Та й в інтернеті можна знайти чимало статей на тему «А пам'ятаєте, як раніше?».

Так чому ж ми настільки одержимі ностальгією?

Відповідь проста: ми любимо згадувати про минуле, тому що це наші «старі добрі часи». І називаємо ми їх так зовсім неспроста. У кожного покоління є, про що згадати, і ми не перші це придумали.


Я почала розуміти, що відчували мої батьки, коли, навчаючись в школі, я розпитувала їх про джинси-кльош і сорочки з вишивкою. А нещодавно я зізналася батькові, що до цього часу вважаю за краще купувати музику на дисках, а не завантажувати в інтернеті. І що він відповів? «Так я взагалі слухаю платівки».

Ми завжди будемо згадувати про минуле, завдяки одній властивості нашого мозку. Він стирає з пам'яті всі дрібні рутинні неприємності і залишає лише теплі і затишні спогади. Я відчуваю знайомий запах, приходжу в якесь особливе місце або чую стару пісню по радіо і миттєво занурююся в приємні спогади про минуле. Я переношуся в дитинство, коли мій світ обмежувався лише кількома вулицями, де єдиною моєю турботою було вчасно повернутися додому до вечері. Тоді мені ще не потрібно було турбуватися про що те, що часу з кожним днем стає все менше, а грошей завжди не вистачає. Всього за мить життя раптом стає простішим.


До того, як настали часи цифрових фотографій, нескінченних спроб і ретуші, були тільки я, мої друзі і одноразовий фотоапарат. Дешевий пластиковий коробок з плівкою всередині. Нам було плювати, що хтось моргнув, або горизонт завалений, або палець наполовину закрив об'єктив. Кращі кадри я вставляла в рамку, щоб зберегти спогади, а не фото.

До того часу, коли будь-хто може додзвонитися до нас на мобільний телефон в кишені, в вусі, на зап'ясті або навіть в колонках вашого автомобіля, був час домашніх телефонів. Мої друзі знали голоси моїх батьків, братів і сестер, тому що їм доводилося просити покликати мене до телефону. І якщо я пропускала чийсь дзвінок, я не знала про це, поки не повернуся додому.


І поки я все більше зберігаю своє життя в «хмарі», а не в альбомі, я подумки повертаюся в ті часи, коли нормальним вважалося дивитися живий концерт не через екран наших телефонів.

Я сумую не тільки за своїм дитинством, а й за тими часами, коли світ ще не був таким складним. І мені стає легше, коли я часом включаю запис старого телесеріалу, який давно вже закінчився.

Ностальгія як захисна ковдра. «Старі добрі часи» були куди простішими: життя була простим, і ми теж були такими простими. Іноді я навіть думаю, що раніше ми просто були щасливішими.
Прикріплення: 8196747.jpg (26.4 Kb)
 
OlenkaДата: Субота, 11.02.2017, 22:14 | Повідомлення # 2
Повідомлень: 3285
Головне - це дати собі свободу бути тим, ким ти є. І не дозволяти нікому говорити тобі, що було б краще, якби ти був іншим. Захищати своє право бути самим собою. І тоді з часом ти зрозумієш, що це не право - так має бути. Потрібно дати собі дозвіл бути там, де ти хочеш бути. Потрібно дати собі дозвіл йти на ризики, на які ти зважився, тоді і тільки тоді, коли за наслідки платиш ти. Але нехай ніхто тобі не говорить, що не можна йти на такі ризики, - якщо ти нікого не вплутувати в свою справу, це твоє рішення.

І останнє, що дуже важливо. Потрібно дати собі дозвіл йти по життю, розшукуючи те, що ти хочеш, замість того, щоб чекати, коли інші дадуть тобі це.
 
OlenkaДата: Середа, 22.02.2017, 14:42 | Повідомлення # 3
Повідомлень: 3285
20 речей, які потрібно зрозуміти в 30,
щоб у 50 було добре

1. Визначитися з професією. Треба хоча б щось вміти робити по-справжньому добре. Навіть, якщо доведеться або захочеться все змінити, такий досвід корисний. Просто для безпеки.

2. Зрозуміти, які кілька речей (або одну) ви ніколи не будете робити. Наприклад, брехати, красти, пити до 12 години дня або ж гуляти голяка містом. Це дозволяє думати, що ви завжди керуєте своїм життям.

3. Дозволити собі дивацтва. Ви не завжди повинні виконувати встановлене правилами того суспільства, в якому живете. Особливо, якщо це правило легко змінити, переїхавши на 500-600 км. І це стосується багатьох правил пристойності.

4. Прийняти думку, що мозок потрібно тренувати. Гострота думки йде. Тобто, зсередини здається, що все гаразд, але, на жаль...

5. Прийняти думку, що тіло мстиве. Будь-яка помилка щодо нього буде покарана. На жаль.

6. Будь-яка людина, яку ви любите, поважаєте, з якою дружите, не повинна робити цього у відповідь.

7. Ви не повинні любити, поважати або дружити у відповідь на такі ж почуття іншої людини.

8. Родичі - це не вирок. Вам може пощастити, а можливо, й ні. Це ваш вибір.

9. Країна - це не вирок. Живіть, де хочете. Світ такий різний. Може, є ваше місце більше, ніж те, де ви народилися.

10. Буде важко. Багато разів.

11. Буде добре. Багато разів.

12. Визначтеся, хоча б з однією важливою для вас цінністю до 30. Ви вже доросла/дорослий.

13. Вчіть іноземні мови. Чим старшими ви стаєте, тим важче освоювати мови. Це правда. При цьому 3-4 іноземні мови у вашому багажі значно поліпшать ваше життя.

14. Варто навчитися або хоча б спробувати виконувати рішення негайно. Просто вирішіть і відразу зробіть. Не завтра, не з понеділка, не з початку місяця. Це сильно змінить ваше життя. Чудовий навик у сьогоднішньому світі.

15. Шукати можливість побачити все найкрасивіше, почути все найпрекрасніше, поговорити з найрозумнішими.

16. Не кричіть. Не хаміть. Ніколи не використовуйте лайку. Якщо ви не можете без цього керувати людьми, значить, ви не можете керувати людьми.

17. Ви маєте права нікуди не прагнути. Але це не означає, що при цьому вас повинні підтримувати матеріально або морально інші люди. Це ваше рішення.

18. Народжуйте дітей. Важко? Так. Народжуйте, тому що в 40 ще важче. У 50 навряд чи...

19. Дозвольте собі помилятися!

20. І останнє. У 30 головне зрозуміти, що це саме ваше життя.
 
OlenkaДата: Вівторок, 04.04.2017, 15:58 | Повідомлення # 4
Повідомлень: 3285
Верните нам советскую юность,когда ребята любили девчонок,дарили им цветочки и водили на танцы,играли под окнами на гитаре и пели добрые песни.Как я завидую тому поколению.

 
OlenochkaДата: Вівторок, 31.10.2017, 10:21 | Повідомлення # 5
Повідомлень: 4515
Час розставляє все на свої місця.
Я зіткнулася зі старими переписками "юним листуванням", в яких позбавлене почуття такту, почуття толерантності, мудрості. В яких ти намагаєшся здатися зовсім не такою,яка є насправді. В яких ти зовсім ще дурненький і самовідданий маленький чоловічок. В яких ти вчишся. В яких ти пізнаєш. Але головне, ти залишаєшся собою.


Нехай це були дурні слова або дурні думки! Але це невід'ємна частина нас. Наше юнацтво...
Тільки з часом приходить мудрість. Ця пані точно розставляє все так, як має бути насправді...

Давним давно, один чоловік сказав мені дуже мудрі слова, яких в юнацтві я не могла ще зрозуміти. Вони звучали так: "З часом ти зрозумієш, що я маю на увазі зараз".
І дійсно. Ми розуміємо все в міру нашого досвіду...


Старі листування прочитала з посмішкою на обличчі. З ейфорією в серці.
Як чудово,що на нашому шляху зустрічаються люди, які здатні перевернути наше життя на краще...Хоч це і не завжди розумієш. Але часто ця сторона може здатися важкою навіть через якусь біль, який іноді дуже важко подолати...

Я вдячна всім за досвід і пояснення. Аналізую і черпаю мудрість.

Прикріплення: 9625985.jpg (64.0 Kb)
 
OlenochkaДата: Понеділок, 08.01.2018, 15:15 | Повідомлення # 6
Повідомлень: 4515
Цитата
А время — оно не лечит. Оно не заштопывает раны, оно просто закрывает их сверху марлевой повязкой новых впечатлений, новых ощущений, жизненного опыта… И иногда, зацепившись за что-то, эта повязка слетает, и свежий воздух попадает в рану, даря ей новую боль… и новую жизнь… Время — плохой доктор… Заставляет забыть о боли старых ран, нанося все новые и новые… Так и ползем по жизни, как ее израненные солдаты… И с каждым годом на душе все растет и растет количество плохо наложенных повязок… 

Эрих Мария Ремарк


Прикріплення: 9545394.jpg (103.4 Kb)
 
OlenochkaДата: Вівторок, 30.01.2018, 00:39 | Повідомлення # 7
Повідомлень: 4515
Як багато часу ми витрачаємо даремно. Ми любимо жаліти себе, піддаватися меланхолії, ностальгії. Ми любимо валятися вранці в ліжку і відкладати важливе на завтра. Ми любимо думати про те, що ніяк не стосується реальності і уявляти, як одного разу ми візьмемо себе в руки і зробимо подвиг. 

А все тому, що ми віримо, що у нас ще є час. Ми істинно віримо, що наша смерть прийде за нами в старості, а до неї ще далеко. Ми віримо, що зараз можна витратити енергію на розваги, переконуючи себе тим, що поки молодий, потрібно отримувати від життя все, при цьому не знаючи, що таке життя і що воно може нам дати. 

Ми віримо, що ще є час на грубість, звинувачення і засудження цього світу. Що є час на перевиховання своїх близьких. Ми переконані, що світ наш боржник, і він повинен виконувати всі наші бажання. А те, що повинні робити ми - завжди можна зробити потім. Адже у нас є час. 

І ось цей день закінчився. Сьогоднішні ми помремо через кілька хвилин. Завтра настане інший день. Ми віримо в це. Але так буде не завжди. Одного разу сьогоднішній "Я" зникне назавжди. І це завжди трапиться "сьогодні". 

У нас немає часу. І перед тим, як ти підеш спати, зроби щось, що ти залишив на потім. Нехай це дрібниця. Але зроби. Потім - не існує. У нас ніколи не буде потім. Є тільки зараз. Зроби. Тому що цей час - останнє, що у тебе залишилося.


Автор: Юлія Герцен

Прикріплення: 5927306.jpg (11.9 Kb)
 
OlenochkaДата: Середа, 21.02.2018, 17:25 | Повідомлення # 8
Повідомлень: 4515
Філософія життя така, що кожен твій рік повинен бути якісніший та кращий попереднього. Це стосується і дівчат і людей, які тебе оточують і твого життя, твого розвитку. Якщо у тебе минуле краще сьогодення, то щось ти робиш не так.

Прикріплення: 2129733.jpg (22.3 Kb)
 
OlenochkaДата: Середа, 28.03.2018, 18:22 | Повідомлення # 9
Повідомлень: 4515
Казалось бы, все усилия современного человека направлены на то, чтобы сберечь время. Для этого создаются электрическая бритва и эскалатор; для этого мы летаем на скоростных самолётах, для этого мы мчимся в метро или по автостраде. А времени становится всё меньше! И нам не хватает уже времени для того, чтобы читать, для того, чтобы писать длинные письма, которые писали люди когда-то друг другу; нам не хватает времени любить, общаться, ходить в гости, любоваться закатами и восходами, бездумно гулять по полям... Куда исчезает время? Откуда этот нарастающий цейтнот? Мы его сберегаем, а его всё меньше и меньше! И человек не успевает быть человеком. Человек не успевает проявить себя как человек, — не успевает осуществить ни заложенного в нём природой, ни реализовать свои способности, свои замыслы, свои мечты. 

Даниил Гранин, "Эта странная жизнь"
 
OlenochkaДата: Неділя, 22.07.2018, 19:40 | Повідомлення # 10
Повідомлень: 4515
Кожна пісня асоціюється з окремим етапом у нашому житті...
 
OlenochkaДата: Середа, 08.08.2018, 22:39 | Повідомлення # 11
Повідомлень: 4515
Випадково почув в супермаркеті цю пісню, і нахлинули ностальгічні спогадииииииии. Колись, 10 чи 11 років тому, це була одна із перших пісень, записаних на мою першу в житті mp3шку  На яку я збирав гроші місяцями  І яке то було щастя – нарешті одягнути навушники і йти вулицею, слухаючи улюблені пісні  Я досі пам'ятаю той день.. Це словами не передати. А сучасному поколінню – взагалі не зрозуміти  
Колись то було щось особливе, зараз – банальний доступний аксесуар. 
А тепер головна ідея – радійте простим речам!


 
OlenochkaДата: Субота, 11.08.2018, 11:20 | Повідомлення # 12
Повідомлень: 4515
В нашому житі трапляюця такі момени які ми будимо повнити завжди.. Я думаю що ці найкращі моменти в мому житті це є мої друзі !!! Які завжди підтримаюь мене в любій житєвій ситуації неважливо , що буде в нас в житті дальше але ниприяких житєвих ситуаціях я нихочю врачати їх вони моє все, мої спогади , мої надії і розчарування вони частинка мого життя кажуть людина яка зігріває душу безціна мої друзі є саме такими які вміють зігріти душу
 
OlenochkaДата: Субота, 11.08.2018, 11:32 | Повідомлення # 13
Повідомлень: 4515
Все у нашому житті , рано чи пізно, закінчується. Всі , рано чи пізно, йдуть з твого життя. Можливо ,втрачати цих людей буде, або ж було, дуже боляче та після всякої болі з часом приходить полегшення. Кожен хто йде від тебе забирає часточку тебе з собою, а навзайм залишає лише спогади : веселі й сумні. Спогадив яких ти підіймався вище неба від щастя, спогади, які крізь час тягнуть тебе донизу. Але найнеприємніше розуміти, що це тільки моменти з минулого, які вже ніколи не повторяться.
Скільки б людей не прийшло на місце людини, яка пішла від тебе вони ніколи не замінять її. Вони ніколи не зможуть заставити тебе перенести ті самі почуття знову.
Коли дорога тобі людина йде з твого життя, потрібно зібрати всі свої сили, щоб не зламатись. І скільки б часу не пройшло три дні, три тижні, чи три місяці, а може навіть три роки ти всеодно чекатимеш, що людина до тебе поверниться знов. Знов, примусить тебе пережити ті ж самі емоції,ті ж самі моменти, в цей раз - це будуть втричі сильніші почуття. Та страх знов втратити цю людину буде втричі сильнішим, можливо, це добре, бо як ніяк ти старатимешся втримати цю людину більше , ніж минулий.
Ми дуримо самі себе, коли кажем, що йдемо від людей , бо так буде правильно. Насправді, ми йдем від людей, бо так буде легше, ми так влаштовані, що боїмося труднощів. Тому ми йдем просто сказав "вибач".

PS: отже так треба...
 
OlenochkaДата: Середа, 12.12.2018, 22:38 | Повідомлення # 14
Повідомлень: 4515
Коли я була маленькою, я часто чула від дорослих фразу: "як швидко летить час і змінюється життя!" я ніколи не розуміла, чому їм так не вистачає часу. для мене один день здавався нескінченно довгим, насиченим і яскравим. з ранку до вечора проходила ціла вічність. все здавалося іншим. сонце блищало яскравіше, трава була зеленішою, а небо блакитнішим. дорослішаючи, я стала помічати, що кожен рік пролітає швидше попереднього, а життя втрачає свої барви. один день змінює інший, а стрілки на годиннику стрімко набирають свою швидкість. чому з роками час ніби прискорив свій хід? чому життя стало тьмянішим і одноманітнішим? озираючись назад, я розумію, що дуже сильно сумую за тими світлими і безтурботними днями. на мене напала ностальгія за дитинством, де не доводилося думати про уроки, екзамени, вступ і подальше життя. я сумую за стрибками по калюжах у гумових чоботях, щасливими прогулянками з друзями, за таємними притулками на деревах, за "козаками-розбійниками", за улюбленими мультфільмами, корабликами в річці, за сніжними янголами на снігу, "салочками" і "чехардою". сумую за тими часами, де все було так просто і ясно і весело. дитинство, я сумую за тобою.

Автор: Олена Тищенко
 
OlenochkaДата: Четвер, 25.06.2020, 16:18 | Повідомлення # 15
Повідомлень: 4515
- Слюшай, кpасавица! Давай пойдем с табой сигодня в баня , да? Пиво, паpилька, бассейн, все дела...
- Ты что, с yма сошел? Hе пойдy я с тобой в баню .
- А, можит, поедим с табой на яхта в моpе кататса? Большой такой яхта,
чайки, дэлфины!
- О! Hа яхте я хочy!
 
Поради для Підлітків » Форум » Теревенька » Підтримка Та Відновлення » Ностальгія. Старі добрі часи....
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Нова відповідь
Ім`я:
Текст повідомлення:
 
Код безпеки:

Школа • Любов • Відносини • Секс • Тіло • Здоров'я • Життя


Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми

15 запитань про секс Як досягти оргазм Біль при сексі Анальний секс Про поцілунки Позбуваємось синців завагітніти після першого разу Хлопець хоче сексу Як робити мінєт "Люблю" і "кохаю" різниця Про перший секс Займатися сексом