MENU
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Поради для Підлітків » Форум » Теревенька » Підтримка Та Відновлення » Як підтримувати мотивацію на високому рівні?
Як підтримувати мотивацію на високому рівні?
OlenochkaДата: Неділя, 15.07.2018, 14:53 | Пост # 1
Постів: 1861
Чи Правильно я розумію, що ваша ситуація така: ви хочете робити щось, але для цього щось потрібно багато і досить важко працювати; але замість того, щоб працювати, ви займаєтеся  серфінгом в інтернеті або ж переглядом серіалів?Є такий надійний маркер: якщо вам подобається чимось займатися прямо зараз, швидше за все ви продовжите займатися цим в майбутньому; якщо ж вам це вже зараз некомфортно, швидше за все ви кинете.
Тобто "потерпіти і напружитися зараз, щоб потім настало щастя" не працює, це токсична ідея. "Важко працювати зараз заради майбутнього" спрацює тільки в одному випадку - якщо вам це "майбутнє" ТАК хочеться, що це перекриває весь дискомфорт і вам все одно ХОЧЕТЬСЯ працювати. Якщо ж доводиться себе примушувати - ні, це не спрацює.

Але що робити в ситуації, коли начебто хочеться досягти мети, а ось працювати заради неї - ні? (і давайте відразу домовимося, що варіанти "я і сам цього не хочу, але треба" відпадають, це зовсім інша проблема)
Секрет в тому, щоб підключити задоволення до праці. До кожного, буквально кожному "потрібного" дії, до кожного поруху руки, кожному етапу та пункту плану підключити якесь задоволення. Дуже важливо зайнятися цим на найнижчому рівні: мислити не глобально, а дуже локально.

Наприклад, ви готуєтеся до іспиту. Купіть красивих маркерів і ручок, щоб їх хотілося взяти в руки. Роздрукуйте акуратний список питань і красиво викреслюйте їх. Я ось люблю акуратність і функціональність, тому мені подобалося конспектувати лекції по суворим правилам - такі відступи від краю аркуша, спочатку таблицю креслити олівцем, а потім обводити капілярною ручкою ітд.
Організуйте зручне місце для навчання з гарним освітленням, зручним розташуванням книг і зошитів. Метод Яни Франк.
Кожне "потрібно" намагайтеся прикрасити гарними рюшечками, щоб хотілося взятися за справу заради цих витребеньок.

Дуже важливо, щоб це було не просто формальне "1. Купити красивих ручок, 2. Використовувати метод Яни", а саме якісь штуки, які викликають у вас емоційний відгук. Я називаю це відчуття "надихає" - але ви можете знайти будь-яке слово, яким вам висловитися. Суть в тому, що це має якось емоційно чіпляти, бути не просто "правильним", а чимось веселим, цікавим, захоплюючим, викликати майже дитячі бажання погратися з цим.
.
І ні в якому разі не братися за те, що "треба" через силу. Якщо воно не надихає, ви кинете.
Прикрепления: 5254840.jpg(5.5 Kb)
 
Поради для Підлітків » Форум » Теревенька » Підтримка Та Відновлення » Як підтримувати мотивацію на високому рівні?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Нова відповідь
Ваше ім'я:
Текст повідомлення:
Код безпеки:

| Школа Любов Відносини Секс Тіло Здоров'я Життя |


::Все про дорослішання, менструацію, такі дні, дозрівання,безпечний секс,статеву зрілість та підліткові проблеми::